Měníme se na
Vaše nová jednička s ratanem!

E-shop na Slovensku

E-shop pro zákazníky ze SR

PŘIHLÁŠENÍ

Přihlášení

KONTAKTY

Objednávky ratanového nábytku, fakturace

Fotka Pavla Zbojková vedoucí obchodního úseku
Tel.: 728 435 970
(Po - Pá 9 - 17 hod.)
e-mail:

Informace o ratanovém nábytku, dotazy k možnosti osobního odběru

Fotka Jana Tulisová vedoucí skladu nábytku
Tel.: 737 335 220
e-mail:

NEJŽÁDANĚJŠÍ ZBOŽÍ

Co je to ratan?

Ratan je přírodní produkt, který roste pouze v tropické klimatické zóně. Po vytěžení je surovina vysoušena ve speciálních sušárnách a následně zpracovávána na různé ratanové produkty.  Do požadované formy jsou ratanové tyče tvarovány v horké páře. Hotové výrobky z ratanu jsou po kvalitativní kontrole baleny a ukládány do přepravních kontejnerů. Expedice je samozřejmě realizována také v tropických podmínkách, to znamená za vysoké teploty a vlhkosti vzduchu. Vzhledem k následnému přechodu kontejneru s ratanovým nábytkem přes různá klimatická pásma může dojít ke  vzniku plísně na  povrchu  ratanových výrobků. Tuto plíseň lze ovšem velice snadno odstranit a její objevení nemá rozhodně žádný vliv na životnost a užitnou hodnotu ratanového nábytku a doplňků.

ratanová sedací souprava DIANA -světlá Ratan, rattan, rotang rákosovitý je rychle rostoucí rostlina, která roste především v tropických deštných lesích jižní Asie. Zde jsou specielní regiony, kde jsou tyto rostliny pěstovány na plantážích a jejich rychlý růst nepředstavuje pro deštné lesy žádné nebezpečí. Často bývá ratan zaměňován s bambusem, protože navenek jsou si tyto dvě rostliny velmi podobné. Ratan je oproti bambusu mnohem ohebnější. Při zpracování je po odloupnutí vnější slupky (ratan skin) v horké páře ohýbán a může být formován do téměř libovolného tvaru. Po vychladnutí a uschnutí si zachovává požadovaný tvar a lze jej použít pro výrobu ratanového nábytku a různých dalších výrobků. Slupka, která byla dříve z ratanu odstraněna, se používá na výrobu rohože a jako spojovací materiál u výrobků. Další rozdíl oproti bambusu je ten, že ratan je masivní dřevina. Bambus je oproti tomu velmi tvrdá a neohebná dutá rostlina, která se na dálném východě používá především ve stavebnictví. Ratanový průmysl je jedním z nejvýznamnějších odvětví hospodářství Indonesie.

Ratanový nábytek může být po dokončení mořen na různé barevné odstíny. Protože se jedná o přírodní produkt, může vzhledem k rozdílným vlastnostem povrchu docházet k barevným rozdílům. K čištění se doporučuje oprašovátko, vysavač nebo vlhký hadřík.