Měníme se na
Vaše nová jednička s ratanem!

E-shop na Slovensku

E-shop pro zákazníky ze SR

PŘIHLÁŠENÍ

Přihlášení

KONTAKTY

Objednávky ratanového nábytku, fakturace

Fotka Pavla Zbojková vedoucí obchodního úseku
Tel.: 728 435 970
(Po - Pá 9 - 17 hod.)
e-mail:

Informace o ratanovém nábytku, dotazy k možnosti osobního odběru

Fotka Jana Tulisová vedoucí skladu nábytku
Tel.: 737 335 220
e-mail:

NEJŽÁDANĚJŠÍ ZBOŽÍ

Galerie materiálů

SKLOLAMINÁT (fiberglass)

Velice současným a moderním materiálem je sklolaminát (fiberglass). Tento materiál se skládá ze směsy umělé pryskyřice (též nazýván polyresin), sklolaminátu a minimálního množství kamene. Právě podíl kamene umožňuje rostlinám dýchat,ale nehrozí znehodnocení květináče. Případnou vlhkostí a mrazem. Sklolaminátové květináče jsou nepoměrně lehčí, než klasické keramické květináče, takže manipulace s nimi není problém. Protože naše květináče dodáváme i do interiérů, musí se pro venkovní použití také u sklolaminátu navrtat do dna díry na odtok vody. Další skvělou vlastností sklolaminátu je stálost barvy, která odolává jakékoliv nepřízni počasí.

 

Svazky banánového listu - kruhový ornament

Materiál banánový list se používá především jako výplet povrchových částí sedacích souprav. V současné době si banánový list díky svému nezaměnitelnému drsnému a žíhanému vzhledu získal mnoho příznivců. Banánový list je splétán do provazců a potom vplétán do konstrukcí souprav, které jsou ještě vyztuženy ratanovým prutem. Výrobky z banánového listu se nemoří, ale pouze lakují. Na obrázku je znázorněn kruhový ornament, jenž patří k nejhezčím designům námi nabízených sedacích souprav a jiných druhů exotického nábytku..

 

Svazky banánového listu - tvar šachovnice

Jeden ze způsobu využití listu banánovníku. Svazky banánového listu jsou vylétány do tvaru šachovnice. Tento způsob vyplétání banánového listu se využívá především pro tvorbu povrchu větších luxusnějších sedacích souprav.

 

Banánovník ABACA - plátky

ABACA je druh banánovníku, jehož listí i dřevina se používají k výrobě povrchu luxusních sedacích souprav. V tomto případě se jedná o plátky dřeviny banánovníku  a to v šachovnicové kombinaci kůry a vnitřního dřeva.

 

Vlákna vodního hyacintu - šachovnice

Vodní hyacint je vodní rostlina, ze které se zpracovává stonek. Tento stonek se vplétá do koster nábytku. křesel. Vodní hyacint ponechává v přírodní, světle medové barvě nebo se produkuje v odstínu tmavém. Vodí hyacint je na omak hladký, až sametově jemný. Na obrázku je světlá varianta vyplétání.

 

Vlákna vodního hyacintu - svazky

Na obrázku je jedna z forem úpravy souprav z vodního hyacintu. Jedná se o vyplétání svazků ve světlé variantě. Je to jena z nějčastějších forem úpravy vodního hyacintu u produktů v naší nabídce.

 

Mořská tráva - světlé provazce

Jedná se o sušené lodyhy vochy mořské (zostera marina), rostouci pod hladinou moře. Mořská tráva je pevná a za vlhkého stavu pružná, při výrobě nábytku se zpracovává do provazců, z nichž je možno vyplétat dřevěné nebo kovové konstrukce. Po přelakování je stejně tvrdá jako ratan, na rozdíl od něho však bude vždy působit poněkud drsněji nejen vzhledem, ale i na omak. Na obrázku je hustě vyplétané svazky mořské trávy v odstínu světlém.

 

Ratanové proutí

Ratan je nejrozšířenější přírodní materiál k výrobu nábytku. Na rozdíl od bambusu, který je dutý, jedná se o popínavou dřevinu, kerá roste v Indonéské džungli. Používá se na konstrukce nábytku i na povrchovou úpravu vyplétáním. Ratanový nábytek a ratanové doplňky jsou nejrozšířenějším sortimentem  v naší nabídce exotického nábytku